Najbližšie kolo

EXTRALIGY


Sezóna 2012/2013

MUŽI


ŽENY


ŽIACI


Starší žiaci


Mladší žiaci


DORASTENKY

STARŠIE ŽIAČKY

Kart arena 1

História

Do Liberca len torzo tímu

Už vo štvrtok naše baby cestujú na svoj druhý turnaj sezóny, konkrétne na Nisa Open do Liberca. Žiaľ, po rôznych peripetiách sa v severočeskom meste predstaví len zlomok tímu. Na poslednú chvíľu z rôznych dôvodov odstúpili Jurkovičová, Kodhajová, Tardíková. Z hry napokon vypadli ešte Kapinová, Kolesárová, Kalmárová a Gešová. "Nie som nadšený z reakcií niektorých mojich zvereniek dva dni pred odchodom na spomínané podujatie. Je to neférové jednanie voči ostatným zúčastneným dievčatám a hlavne ohrozenie účasti celého družstva je neseriózne z pohľadu organizátoa. Našťastie sme situáciu ustáli, no môj malý odkaz pre dievčatá je nasledovný - Dragons je pojem, ktorý má svoju vážnosť a meno a keďže ste si vy sami vybrali účasť na tomto podujatí, klub nemieni nikdy hazardovať s jeho menom ani prostredníctvom vás!" Povedal razantným spôsobom tréner Miro Hýlek.

Tri tituly "doma", budú aj ďalšie?

Leto sa nezadržateľne blíži, sezóny najvyšších súťaží sa skončili a tak je rad na bilancovanie. Majstrovské opraty v Extralige žien drží pevne v rukách náš Dragons, ktorý je už trojnásobným šampiónom Slovenska pod vedením trénera Miroslava Hýleka. Je to práve on, koho sme vyspovedali a nazreli do histórie jeho práce a zisťovali, čo sa v ďalšom období fungovania ženského oddielu chystá.

Je známe, že ste začínali pri hokejbale. Aká bola vaša cesta v ňom?

Začínal som pri hokejbale, ktorý som hrával osem rokov. Neskôr som mal vlastný klub a po ňom ma čakali tri roky prezidentovania v Bratislavskej hokejbalovej asociácií. Medzi tým som viedol juniorskú bratislavskú ligu, ktorá mala v tých časoch štrnásť tímov. Rozhodcovské skúsenosti som naberal takmer osem rokov. Zúčastnil som sa viacerých podujatí na reprezentačnej úrovni a najviac mi utkvel v pamäti zisk zlatých medajlí s juniorkou v roku 2004 v Martine. Spolu s trénerom Mariánom Zwirnom sme získali dve zlaté a jednu striebornú medajlu s výberom Bratislavy na Majstrovstvách Slovenska.

Prišiel florbal. Prečo tento šport?

Bolo to niečo nové a dynamické. Hralo sa to rovnako s hokejkami, no v hale a nie vonku, čo ma prilákalo, lebo mrznutia v krutých mrazoch, či dažďoch som mal v tom čase už plné zuby. A keďže florbal hrajú aj dievčatá napadlo mi založiť historicky prvý oficiálny ženský florbalový tím na Slovensku. Podarilo sa a tak vznikol FBC Fireblades Bratislava, ktorý sa po krátkom čase spojil so vznikajúcim klubom FBC Dragons Ružinov Bratislava.

Ako ste sa prepracovali k prvému titulu?

Po dvoch rokoch úmorného trénovania, bez pravidelnej domácej súťaže sa podarilo zrealizovať úvodný ročník Extraligy. Mala osem tímov a dva z nich boli špecifické. Hral v nej maďarský Ares Budapešť a mixka talentovaných dievčat z klubov, ktoré sa do súťaže netrúfali zapojiť najmä z finančných dôvodov. Zobral som si ako reprezentačný tréner na starosť tento tím a jeho vzik bol mojou myšlienkou. Myslím, že to dievčatám dalo veľa aj keď bez spoločného trénovania to bolo náročné. Veď v ňom začínali dnešné líderky svojich súčasných klubov ako Košturiaková (Děkanka – CZE), Krivulčíková, Kadučáková, Ferencová, Backová, Bernátová (Juventa Žilina), Fraňová (Hurikán), Brčáková (Tvrdošín). Dnes podobnú myšlienku možno vidieť v ženskom hokeji a po relatívne krátkom čase sa baby prepracovali okrem svetového šampionátu dokonca až na olympiádu. V tejto sezóne som paralelne viedol aj moje dievčatá, s ktorými som napokon získal aj historicky prvý titul majstra Slovenska.

Následná obhajoba Dragonsu akosi nevyšla. Bolo z toho pekné druhé miesto, no po ňom ďalšie dva tituly…

Žiaľ, aj taký je šport. Na sériu so Sereďou si dobre spomínam. Zvíťazili sme na ich ihrisku 5:4 a čakal nás domáci súboj. V ňom sme úplne zhoreli a prehrali sme zaslúžene 2:7. V rozhodujúcom treťom zápase, ktorý bol opäť na našej palubovke, sme sa rozbehli výborne. Vyhrávali sme už 4:0, no napokon sme podľahli atmosfére a “podarilo” sa nám prehrať 5:6. Veľké ponaučenie, ktoré sme spoločne pretavili do ďalších dvoch titulov. Oba sme vybojovali proti žilinskej Juvente, ktorá je v súčasnosti, žiaľ, asi jediným vážnym konkurentom v súčasnej Extralige. Svetlou nádejou sú nováčikovia z Pruského a Tvrdošína, no bez posilnenia kádrov to potrvá dlhšie.

Vráťme sa k poslednej finálovej sérií. Ako na vás vplývala atmosféra týchto súbojov?

Finálová atmosféra v žilinskej hale okrem divákov, ktorí prišli, bola nehodná vyvrcholeniu extraligovj súťaže. Domáci organizátori nespravili pre propagáciu florbalu ale ani samých seba takmer nič. Hodinu pred zápasom ešte len prichádzali domáce hráčky na zápas, vešali sa v hale transparenty, či reklamy, nefungovala svetelná tabuľa, kvôli ktorej sa zmeškal aj začiatok úvodného duelu. Pri nástupe, ktorý vlastne ani nebol nástupom, nehrala ani slovenská hymna, nevyhlasovali sa úvodné päťky, pred zápasom a ani cez prestávky žiadna hudba, počas stretnutia žiadne ozvučenie a vrchol všetkého, vyhlasovanie tretieho miesta, ktoré v lige získalo Pruské, bolo uskutočnené až po druhom finálovom zápase, kedy v hale už nebol takmer nikto… Toto všetko nás motivovalo k tomu, aby sme dotiahli sériu domov, kde sme vytvorili dôstojné podmienky nielen pre naše baby ale pre všetkých zúčastnených návštevníkov zápasu, ktorý vysielal aj internetový portál www.huste.sk

Čo si myslíte o propagácií a popularite najvyššej súťaže v médiách?

Mrzí ma, že ženská Extraliga, ktorá má síce logicky nižšiu kvaliu ako mužská, okrem jediného záznamu Hurikán – Dragons, nebola vôbec na televíznych obrazovkách. Myslím si, že viacero stretnutí by spĺňalo kritérium kvalitného zápasu a keď už nič iné, tak aspoň tretí finálový zápas s Juventou by sa kvalitou, ktorú zaručili oba tímy, vyrovnal hociktorému vysielanému prenosu z mužskej Extraligy.

Minulý ligový ročník sa hral novým modelom doma-vonku. Ako sa vám pozdával?

Som jednoznačne zástancom herného systému doma-vonku, ktorý je síce časovo a finančne náročnejší, ale ukázal, že má zmysel aj z hľadiska reprezentácie a to už nehovorím o propagácií florbalu v domácom prostredí. Odporcovia systému mali síce pravdu, že vzniknú problémy, ale to boli problémy s rozhodcami, ktoré častokrát neboli odborne riešené a vznikali skôr z nekvalitnej logistiky. Za nešťastný však považujem súčasný model play off. Argument o šetrení financií neobstojí, lebo ak klub má financie na dlhodobú základnú časť, nájde už zvyšné zdroje aj na kvalitné play off. Nie je predsa logické, aby sa v domácom prostredí vôbec neobjavil horšie postavený tím a už za absurdné považujem, keď napríklad víťaz základnej časti, hrá posledný rozhodujúci zápas na pôde súpera. Na čo potom vyhral dlhodobú časť? Aj z tohto pohľadu, keď počas sezóny v našom prípade platilo do bodky “môj dom, môj hrad,” sme si pri súčasnej vyrovnanosti s Juventou vybrali menšie zlo… Som jednoznačne za zmenu systému play off a dokonca s dovetkom, že by sa malo hrať na tri víťazné zápasy!

Ako teda hodnotíte predchádzajúcu sezónu?

Pred novým ligovým ročníkom odišli viaceré hráčky – Kotlebová, Jursová, Szaboová, Slezáková, Šimková, Kanichová a Adameová a počas sezóny aj Jankovičová so Stredanskou, ktoré ma osobne svojim prístupom sklamali. K tomu sa pridali rôzne zranenia, no najmä dlhodobo chýbajúcej Bystrickej, či povinnosťami v hokeji zaťažovanej Kolesárovej. Do tímu prišli len úplné začiatočníčky – Antolíková, Galková, Domonkosová, Szabóová a Menczerová, ktoré sme počas sezóny postupne zapracovali do zostavy. K záveru súťaže nás posilnili Kňažková s Berčíkovou, no druhá menovaná sa u nás dlho neudržala. Napriek tomu si myslím, že sa toľko odchodov skúsených hráčiek dá nahradiť zvýšeným úsilím ostatných a motiváciou nových adeptiek na majstrovský dres. Som rád, že moje zverenkyne pochopili pri vzájomnom rozhovore, že nie je dôležité vyhrať základnú časť, hoci je to pekné, alebo zápasy v play off o päť, či desať gólov, ale že práve play off je súťaž o inom. Tam rozhodujú maličkosti ako taktika, disciplína a v neposlednom rade sila kolektívu a psychika jednotlivcov. A v tom sme najlepší na Slovensku. Tri tituly majstra zo štyroch možných hovoria jasnou rečou.

V tíme máte veľa začínajúcich hráčiek. Akú majú perspektívu?

Veľký pokrok spravili nové dievčatá – Antolíková, Galková, Domonkosová, Szabóová, či Menczerová, ktoré si postupne vytvárajú priestor v zostave a teda do ďalších rokov máme na čom stavať. Počas sezóny ma príjemne prekvapili Tardíková, Kolesárová a Galková. Svoj štandard si udržali Vršková, Kapinová, Páleníková, Kodhajová, Jurkovičová a Stančeková. Napriek tomu sa možno nevyhneme niektorým odchodom, no celkom určite aj príchodom skúsených hráčiek a noviciek, ktoré sa postupne vypracujú na kvalitné hráčky. Už dnes máme novú tvár v podobe Zuzany Strížovej, ktorá sa ukazuje ako perspektívna pre ďalšie obdobie.

Príbudnú do kádra konkrétne posily?

Posilnenie kádra nie je o masívnom naberaní hráčiek z iných tímov, ale o doplnení kádra z hľadiska kvality, vytvorenia určitej konkurencie, ktorá motivuje ostatné hráčky k lepším výkonom a to všetko je o ich postupnom zapracovaní sa do kolektívu. My sme mali viacero hráčiek, ktoré prišli, no rýchlo aj skončili. Ako príklad možno uviesť Zuzanu Stredanskú, Alexandru Jursovú či Pavlínu Berčíkovú, no bolo ich podstatne viac. Konkrétne mená z hľadiska budúcich posíl momentálne neprezradím, no sme v predbežných rokovaniach.

Čo vás čaká v najbližšom období?

V najbližších týždňnoch si zahráme na troch turnajoch, hoci ponúk bolo a je stále viac. Nechceme však dievčatá veľmi zaťažovať a tak sa objavíme koncom mája na turnaji v nemeckom Weisenfelsse, kde obhajujeme pekné tretie miesto z minulého ročníka, potom v polovici júna v Liberci na Nisa Open a na našom domácom 10. ročníku Slovak Open. Medzi tým príde hrubá objemová príprava, dovolenky a dolaďovačky na augustovú kvalifikáciu Ligy majstrov.

Mrkva chce čistý hetrik!

K majstrovskému titulu doviedla naše baby okrem trénera Mira Hýleka aj kapitánka Denisa Bystrická alias "Mrkva", ktorá viac ako polovicu sezóny liečila svoje zranenia a tak stála na lavičke po boku svoho trénera v úlohe asistentky. Počas dlhej a náročnej sezóny si užila svoje a dokonca odkaučovala víťazný zápas v základnej časti doma proti Juvente (10:5). Vo finálovej sérií však už brúsila parkety a tak sme ju trochu vyspovedali.

Čo je jednoduchšie, kaučovať tím z pozície trénera, alebo byť hrajúcim vodcom v úlohe kapitána?

Mala som možnosť vyskúšať si oboje, no tréner má podľa mňa nevýhodu, že nemôže priamo zasiahnuť do hry. Páči sa mi, že kouča musia, alebo by mali hráči plne rešpektovať. Hráč ovplyvňuje dianie priamo a svoju chybu môže odčiniť gólmi, či zvýšeným úsilím, musí však trénera počúvať. Najhoršia alternatíva je hrajúci tréner. Ťažko sa totiž obhajujú prípadné chyby, ktoré vyčítate iným a sami ich spravíte tiež.

Titul je v rukách Dragonsu, kapitáne kam teraz s tou lodí?

Teraz už len uhrať nejaký dobrý výsledok na kvalifikácií Ligy majstrov, a dokázať že titul ešte znova obhájime. Myslím že máme na to aby sme vyhrali ligu tri sezóny v rade za sebou.

Čo pre teba znamená florbal?

Florbal pre mňa znamená strašne veľa, vypĺňa mi všetok môj voľný čas. Som rada že sa môžem niekde realizovať, neviem čo by som bez neho robila.

Vraví sa o tebe, že si stále hladná. Ako hladná si bola po titule a čo najradšej papkáš?

Hlad som mala veľmi veľký, ešteže ma ten titul nasýtil... Keďže minuloročné finále som nehrala, som rada že tento rok som sa ho mohla aktívne zúčastniť. A to jedlo, kuracie mäsko s broskyňou a syrom možem zjesť hocikedy.

Existuje jedno slovné spojenie "dieťa šťasteny". V súvislosti s tvojim zdravím a florbalom to však akosi nepasuje. Ako to vidíš ty?

Veď predsa nemôžem mať šťastie vo všetkom. Je ale pravda že posledný rok to naozaj ružové nebolo, no kolená mám našťastie len dve a myslím že už by všetko malo byť v pohode.

Každý má nejaký vzor a športový cieľ. Kto je tvojim vzorom a prečo a čo vlastne chceš dosiahnuť?

Mám viacero obľúbených športovcov, ale vyslovene vzor nemám. Môj momentálny cieľ je dostať sa do formy a odohrať minimálne ešte jednu sezónu komplet celú (myslela aspoň desať - pozn. redakcie) a samozrejme tiež vrátiť sa do repre.

Najhoršie a najlepšie florbalové chvíle?

Medzi tie najhoršie patrí každý zápas na ktorý som sa musela len pozerať, to bolo ozaj ťažké. Najlepšie chvíle? Jednoznačne zisk troch titulov z extraligy a ešte dva juniorské!

Stretli sa majsterky z Jégého ulice

Aj tak by sa dal charakterizovať súboj majstrovských tímov, ktoré trénujú a hrávajú v spoločnej hale na Jégého ulici. Ženské družstvo hádzanej - ŠKP Bratislava - úradujúci majster Slovenska a náš FBC Dragons Ružinov Bratislava zorganizovali majstrovský dvojzápas. Najprv vo florbale a vzápätí v hádzanej. Florbal išiel našim súperkám celkom fajn a po "vybalení" zónovej obrany napokon uhrali s dračicami v bránke s našou Máriou Stančekovou prijateľnú prehru 2:3. Tréner Štefan Katušák sa netajil spokojnosťou zatiaľ čo Miro Hýlek sa už tešil na súboj v hádzanej. V nej boli lepšie policajtky, ktoré síce vyhrali 24:10, ale naše kočky bojovali, čo im sily stačili. "Som nesmierne rád, že sme si ako tréningoví susedia našli na seba čas a spestrili si po sezóne športový život. Hádzanárkam nebol florbal neznámy, pretože majú vo svojom tréningovom vybavení aj hokejky, takže si občas spestrujú časť tréningov počas roka. My si zasa občas radi zahráme hádzanú a tak to má byť," povedal s úsmevom tréner Miro Hýlek.

Draci idú zbierať skúsenosti

Čas turnajov sa rozbehol a s nimi aj účasť našich družstiev na rôznych z nich. Už počas najbližšieho víkendu sa naši žiaci a ženy predstavia na desiatom ročníku medzinárodného turnaja Sparkassencup v nemeckom Weisenfelse.

Ženský tím obhajuje v náročnej konkurencií pekné tretie miesto, no v tomto roku majú zverenkyne trénera Mira Hýleka v skupine ešte silnejšie družstvá. Postupne ich čaká domáci majster Nemecka UHC Weisenfels, ktorý má vo svojich radoch skúseného fínskeho trénera, ďalej švédsky Växjo Vipers, s ktorým v minulom ročníku dievčatá prehrali v semifinále 3:10 a nakoniec český vicemajster Chodov. "Je to prípravný turnaj, na ktorom si chceme vyskúšať zmeny herných systémov počas hry, prechod do protiútoku a v neposlednom rade aj presilovku, či hru v oslabení. Do Nemecka necestujeme v kompletnom zložení, no vyskúšame si našu novú posilu na pozícií centra - Máriu Uhrovú z Malaciek, ktorá bude v blízkej budúcnosti pôsobiť v našom tíme, prezradil kouč majstrovského tímu.

Zostava žien:

Brána: Mária STANČEKOVÁ, Silvia COMORKOVÁ. Obrana: Zuzana PÁLENÍKOVÁ, Nina KODHAJOVÁ, Petra GEŠOVÁ, Tereza DRTILOVÁ, Simona GALKOVÁ, Sabina MENCZEROVÁ. Útok: Michaela VRŠKOVÁ, Jana KAPINOVÁ, Petra TARDÍKOVÁ, Mária UHROVÁ, Daša KALMÁROVÁ, Nikola DOMONKOSOVÁ, Melisa SZABÓOVÁ.

Žiaci majú prakticky totožných súperov, no postupne sa stretnú so švédskym Växjo Vipers, švajčiarskym Churom a domácim UHC Weisenfels. Na ich súboje sme rovnako nesmierne zvedaví. Sú to skúsení a talentovaní borci. Autobus do Nemecka s oboma družstvami odchádza v piatok 29. mája o 4.00 ráno spred Hotela Domu športu na Junáckej ulici.

Zostava žiakov:

Brána: Tomáš PETRÍK, Martin MENCZER, Daniel HAVALDA. Obrana: Marek HUTKO, Marián PÚCHLY, Jakub HAVLÍČEK, Juraj GLONEC, Pavol LÍM, Jakub POPLUHÁR. Útok: Dominik VESELOVSKÝ, Rastislav PINKA, Jakub PETRULA, Adm BRNA, Dávid VOZNÍK, Daniel KAPITÁN, Matej LANGSFELD, Ladislav ŠIMKO, Juraj PLEŠKO.

Fanúškovia do Žiliny autobusom!

Vážení rodičia, súrodenci, priatelia, spomzori, členovia a fanúšikovia, FBC Dragons organizuje na finálové zápasy ženskej Extraligy autobusový zájazd do Žiliny! Po oba dni je odchod autobusu naplánovaný na 13.00 hod spred športovej haly na Jégého ulici. Cena jednodenného výjazdu je 10,- EUR, no v prípade zakúpenia na oba zápasy je cena 15,- EUR. Veľmi radi vás uvidíme v hľadisku v našich žlto-čiernych farbách. Podporte baby na ceste za titulom!

Zakúpiť lístky na cestu do Žiliny si môžte v dňoch pondelok 30. 3. a vo štvrtok 2. 4. v čase od 16.00 do 19.15 priamo na Jégého a v stredu 1. 4. v čase od 17.00 do 19.30 hod v telocvični Pedagogickej fakulty v Mlynskej doline, alebo cez členov klubu. V prípade záujmu kontaktujte Miroslava Hýleka 0905 554 245.

Záverečný smeč v Bratislave

Extraligová sezóna žien sa ešte neskončila! Postarali sa o to naše Dračice, ktoré uhrali potrebné víťazstvo na palubovke žilinskej Juventy a zariadili tak, že sa rozhodujúci tretí zápas bude hrať v Bratislave.

V sobotu našim babám úvodný finálový duel nevyšiel. Po slabom výkone prehrali zaslúžene vysoko 0:8, čím "nažhavili" domáce Juvenťáčky pred druhým domácim zápasom. "V play off je úplne jedno, či prehráte o jeden, alebo o desať gólov, dôležité sú víťazstvá. Vývoj zápasu sme nezachytili včas, mali sme streleckú smolu a súperkám vyšlo všetko na čo siahli. Aj také stretnutia existujú, dôležité je poučiť sa z nich. Mrzí ma, že sme za jednoznačného stavu 0:7 prišli o Anku Kolesárovú, ktorá si po zákroku domácej hráčky Kadučákovej zlomila malíček na ruke. Už pred týmto zranením som predvídavo premýšľal, že aj zajtra je deň a tak som vystriedal brankárku Stančekovú a nechal hrať a získavať skúsenosti aj hráčky z lavičky," zhodnotil tréner Miro Hýlek.

Vyplatilo sa. V nedeľu sa totiž znovu začínalo od 0:0 a súperky si asi podvedome nechali náskok zo soboty v hlavách. Naše baby si dali väčší pozor na ofenzívu Juventy, no napriek tomu sa domáci tím dostal do vedenia. V druhej tretine sa po streleckej mizérií, ktorá trvala nevídaných takmer sto minút, podarilo Janke Kapinovej vyrovnať na 1:1. To bol veľmi výrazný a povzbudzujúci moment, po ktorom prišiel v záverečnej časti hry druhý gól z hokejky Emmy Jurkovičovej. To bolo z pohľadu skóre v druhom finálovom stretnutí všetko aj napriek zúfalej snahe domácich vyrovnať a našim nepremeneným kontrám v podobe trestného strieľania Denisy Bystrickej, či viacerých pokusov trafiť prázdnu bránku pri power play Žiliny. "Dievčatá zaslúžene vyhrali za čo im patrí poďakovanie. Pochopili o čom je taktika na konkrétny herný štýl súpera a dokonale ju zrealizovali. Víťazstvo ma teší o to viac, že sme sa po vysokej prehre dokázali za veľmi krátky čas dostať do psychickej pohody a dokázať, že sme silný tím, ktorý sa nezlomí len tak. Neviem, či by niečo podobné dokázali naše súperky," povedal Hýlek.

Rozhodujúci smeč tak padne v hlavnom meste Slovenska - Bratislave, presnejšie v sobotu 18. apríla o 17.30 hod na Jégého. "K tomu nám výrazne pomohli naši fanúšikovia, ktorí boli perfektní počas oboch dní a už sa s dievčatami tešíme, že im doprajeme zakričať si Dragons do toho aj na domácom ihrisku. Týmto ich srdečne pozývam do hľadiska," dodal kouč Dračíc. My už len dúfame, že bude hala praskať vo švíkoch a že prekonáme číslo 107 fanúšikov v Žiline, z ktorých takmer polovica bola našou zásluhou. Súperky tešte sa DO PEKLA!!!

Do finále iba ženy!

Najvyššie extraligové súťaže pomaly finišujú. Do samotného záveru - finále, sa žiaľ prebojovali len naše ženy. Chlapci, ktorí vyhrali základnú časť stroskotali v semifinálovom dvojzápase na domácej pôde na košickom Florku. Úvodný zápas Draci viedli už 6:3 a napriek tomu dopustili košické vyrovnanie. V predĺžení mali viac šťastia naši hostia, ktorí strelili víťazný gól na 6:7 a vytvorili si tak obrovskú psychickú výhodu pred odvetou. Aj v nej sme viedli 4:2 a dokonca aj 5:4, no sedem sekúnd pred koncom vyrobil Pavlikovič hrubú chybu, keď sa po rozohrávke nepochopiteľne vydal pred vlastnú bránu, kde stratil loptu a Košičania nemohli netrafiť. V predĺžení boli Draci obozretnejší než deň pred tým a mali dokonca na svojich hokejkách viacero možností na rozhodnutie. Nepodarilo sa a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich boli lepší Východniari, ktorí vyhrali 3:2 a zabezpečili si cez nás postup do finále.

Ženy však majú dôvod na radosť! V semifinále si poradili v oboch zápoleniach s nováčikom z Pruského a postúpili do finále, kde sa stretnú s víťazom základnej časti, žilinskou Juventou. V sobotu sa baby rozbiehali pomalšie ako býva zvykom, no v zápasoch play off to už tak občas býva. Po zodpovednom výkone napokon zdolali Pruské 6:3 a tešili sa na nedeľu.

A to už bola iná káva! Rozbeh ako tajfún, ktorý za úvodných dvadsať minút zmietol súperkám všetky nádeje na akýkoľvek pokus o úspech. Dračice totiž vyhrali prvé dejstvo vysoko 8:1. V ďalšom priebehu už baby kontrolovali priebeh hry, zahrala si prakticky celá lavička a skóre sa napokon zastavilo na 12:4. "Gratulujem dievčatám k zaslúženému postupu do finále! Boli sme lepším tímom, súper hral hlbokú defenzívu s protiútokmi, no bola to otázka času, kedy sa kvalita presadí. Celkové skóre v štyroch zápasoch v tomto ročníku 34:13 hovorí za všetko. Pruské však bolo príjemným spestrením tohto ligového ročníka. Je to mladý a perspektívny káder, ktorý potrebuje rozšíriť súpisku, povedal tréner Dragonsu Miro Hýlek.

Finálové zápasy sú na programe v sobotu 4. a v nedeľu 5. apríla v Žiline. Čas ešte upresníme a srdečne pozývame všetkých sponzorov, rodičov, členov a fanúšikov aby vycestovali s našimi babami a podporili ich svojimi hlasivkami!!!

Výsledky semifinálových zápasov mužskej VIE Extraligy:

ŠK FBC Dragons BA - Florko KE 6:7 pp, 5:6 sn - stav série 0:2

1.FBC Trenčín - Hurikán BA 6:2, 6:4 - stav série 2:0

Výsledky semifinálových zápasov ženskej VIE Extraligy:

ŠK Juventa Žirafa Žilina - NTS FK-ZŠ Nemšová 7:4, 11:5 - stav série 2:0

ŠK FBC Dragons Ružinov BA - ŠK 98 Pruské 6:3, 12:4 - stav série 2:0

Oba tímy do semifinále

Výhodu domáceho prostredia v zápasoch štvrťfinále VIE Extraligy naplno využili oba naše extraligové celky. Muži si poradili so žilinským Grasshoppers po víťazstvách 7:2 a 5:1 a ženy zdolali Prešov 5:1 a 8:0, čím si zabezpečili pohodový postup do semifinále.

Naše dievčatá sa však v sobotňajšom dueli so značne oslabeným a omladeným Prešovom poriadne dlho trápili. Ešte po dvoch tretinách svietilo na tabuli chudobných 1:1. S pribúdajúcim časom však baby vylepšili koncovku a štyrmi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. V nedeľu si dievčatá posvietili na brankárku súpera a snažili sa v čo najkratšom čase rozobrať prešovský betón. V siedmej minúte načala súpera Emma Jurkovičová a do prestávky zvyšovali ešte Denisa Antolíková a Michaela Vršková.

Ak chceli Východniarky uspieť, museli v druhej časti hry pejsť do ofenzívy. Častejšie útočné výpady naše baby využili na strelenie Ďalších štyroch gólov a o víťazovi nebolo pochýb. V poslednej časti hry prikrášlila skóre na 8:0 Pavlína Berčíková. "Dievčatám gratulujem k úspechu, aj keď sa postup nerodil ľahko. Sú to však zápasy play off, kde vôbec nie je dôležitá krása hry, či vysoké víťazstvá ale postup. Ak chceme pomýšľať na najvyššie méty, bolo našou povinnosťou zvíťaziť, povedal tréner Dračíc Miro Hýlek.

V semifinále 21. a 22. marca, prípadne 27. sa dievčatá stretnú s ďalším nováčikom Pruským.

Výsledky Štvrťfinálových zápasov mužskej Extraligy:

ŠK FBC Dragons BA - FBC Grasshoppers 7:2 / 5:1 - stav série 2:0

1.FBC Trenčín - ŠK N.Dubnica 7:4 / 9:2 - stav série 2:0

VŠK FTVŠ UK Hurikán - ATU Košice 7:5 / 5:7 - stav série 1:1

FbO Florko Košice - M-šport Trenčín 6:1 / 10:5 - stav série 2:0

Výsledky Štvrťfinálových zápasov ženskej Extraligy:

ŠK Juventa Žirafa Žilina - ŠK 1. FBC Trenčín 12:4, 13:2 - stav série 2:0

ŠK FBC Dragons Ružinov Bratislava - 1. FBC Horse power Prešov 5:1, 8:0 - stav série 2:0

ŠK 98 Pruské - VŠK FTVŠ UK Bratislava 7:5, 8:3 - stav série 2:0

FBK Tvrdošín - NTS FK-ZŠ Nemšová 6:7 pp, 9:5, 5:8 - stav série 1:2

Do Bratislavy napokon Prešov

Hoci sa dievčatám z Prešova do metropoly Slovenska nechcelo ísť na štvrťfinálové zápasy, budú musieť. Rozhodla o tom prekvapujúca prehra Nitry v dohrávanom súboji s Trenčínom na jeho pôde v pomere 4:6. Dievčatá spod Zobora tak prišli o účasť v play off a na ich miesto sa vyhupli baby spod hradu Matúša Čáka. Štvrťfinálové dvojice sú tak konečne definitívne známe:

ŠK Juventa Žirafa Žilina - ŠK 1. FBC Trenčín

ŠK FBC Dragons Ružinov Bratislava - 1. FBC Horse power Prešov

ŠK 98 Pruské - VŠK FTVŠ UK Bratislava

FBK Tvrdošín - NTS FK-ZŠ Nemšová

Základná časť sa skončila, no súperov nepoznáme. . .

V oboch najvyšších súťažiach mužov a žien sa oficiálne skončila základná časť s 22 kolami, no aj napriek tejto skutočnosti niektorí súperi ešte deväť dní pred začiatkom play off nepoznajú svojich protivníkov. Niektoré družstvá si z nepochopiteľných dôvodov poodkladali zápasy a akosi pozabudli, že ich majú mať pre regulárnosť súťaže odohraté pred ukončením základnej časti ligy. Žiaľ, nestalo sa a tak dostali "milosť" od zväzu uskutočniť dohrávky. Škoda, že si dnes napríklad v ženskej Extralige Nitra môže vyberať súpera. V zápase v Trenčíne môže prehrou prísť o účasť v play off, no v prípade remízy zotrvať na ôsmej priečke, alebo víťazstvom sa dostať na siedme miesto tabuľky. Podobné čachre machre by sa nemali stávať, lebo nabádajú k rôznym úvahám a narúšajú vážnosť samotnej súťaže. A tak naše baby ani dnes nevedia s kým sa vo štvrťfinále stretnú...

Do play off z prvého muži a druhého miesta ženy

Neutíchajúce zdravotné problémy celého tímu mužov a žien pokračovali aj počas predchádzajúceho víkendu. Na Drakov a Dračice čakali dva náročné zápasy a zároveň posledné v základnej časti MEX a VIE Extraligy. V sobotu k nám pricestovalo Pruské, ktoré bolo rovnako pre chorobu oslabené o niekoľko hráčiek. Počas súboja tak bolo počuť viac kašľania a kýchania ako pokynov oboch trénerov... Dragons po úvodnej oťukávačke zápas rozhodol vo svoj prospech a výsledok baby dotiahli na konečných 10:4. Po súboji dievčat zdolali muži žilinský Grasshoppers 6:2.

V poslednom 22. kole sme teda cestovali hrať o prvé miesto do Žiliny. V prípade víťazstva by sa dievčatá vyhupli na čelo tabuľky. Bez mnohých kľúčových hráčiek to však bolo náročné. Dragons spočiatku vyrukoval so zónovou obranou, ktorá nepriniesla úspech a za stavu 0:3 po zmene taktiky stihli do konca druhej tretiny otočiť skóre na 4:3! V poslednej tretine sme však ešte dvakrát inkasovali a tak konečná prehra 4:5 určila, že do play off ideme z druhého miesta. "Víťazstvo v základnej časti je pekná vec, no nezaručuje vám zisk majstrovského titulu. Súperovi však gratulujem k čiastočnému, no zaslúženému úspechu. V tejto sezóne máme momentálne veľký pohyb hráčiek, maródku a nevyhýbajú sa nám ani zranenia. Počas sezóny ukončili činnosť Stredanská s Jankovičovou, chýbala nám dlhodobo zranená Bystrická a pre povinnosti v hokeji veľa vynechala strelecky disponovaná Kolesárová. Keď k tomu pridáme ochorenia Kalmárovej, Páleníkovej, Jurkovičovej a v posledných dvoch zápasoch aj novej posily Kňažkovej, hodnotím základnú časť za úspešnú. Príjemne ma prekvapili nové hráčky Antolíková s Galkovou, ktoré do tímu postupne zapadli. Svoju hru výrazne zlepšili aj Kodhajová s Gešovou a taktiež brankárka Comorková. Do začiatku play off to všetko chceme ustáliť a začať s čistým štítom," skonštatoval tréner Miro Hýlek.

V tej istej hale ešte pred ženským súbojom vyhrali naši muži nad Juventou s prehľadom 8:2 a zabezpečili si tak prvé miesto v tabuľke pred play off.

"Lazaret" si poradil s Nitrou

Ešte pred týždňom sa naše baby predstavili na domácej palubovke v stretnutí 20. kola ženskej Extraligy, kde privítali Nitru. Súper prišiel v silnom zložení aj s "trestankyňou" Viskupovou, ktorá v dohrávke inzultovala súperku z Nemšovej za čo bola odmenená ČK 3. Disciplinárka však ešte nevyriekla verdikt o treste a tak po predzápasových dohadách napokon Nitra Viskupovú stiahla.

Podľa papierových predpokladov jednoznačný zápas sa tak napokon nevyvíjal. Prvá tretina ako na hojdačke. Dračice sa dostali do vedenia 2:0, no postupne prehrávali 2:4. Do konca druhej tretiny dievčatá vyrovnali na 4:4. Zvýšená aktivita domáceho "lazaretu", ktorý hral v počte deväť hráčiek sa naplno gólovo prejavila až v záverečnej časti hry. Baby strelili v rýchlom slede päť gólov a zvíťazili 9:5. "Ďakujem dievčatám za bojovnosť. O miesto v zostave zabojovali aj hráčky z lavičky a to je veľmi dobre. Vzhľadom na nelichotivú situáciu v zostave som s víťazstvom spokojný," zhodnotil tréner Miro Hýlek.

Slovenky vyprášili čo sa dá!

Ženská reprezentácia Slovenska si na kvalifikačnom turnaji v slovinskej Idrii vybojovala postup na decembrové majstrovstvá sveta B-kategórie. Počas piatich dní odohrali dievčatá šesť stretnutí. Vo svojej skupine B sa po dvakrát stretli so Španielskom a domácim Slovinskom (Ukrajina sa nedostavila). Nad Španielkami vyhrali 7:1 a 9:1. S domácim tímom si poradili výhrami 5:2 a 9:3. V semifinále zdolali Talianky vysoko 11:3, čo im už zabezpečovalo postup, no vo finále si zgustli aj na Estónkach, ktoré zdolali 9:4 a vyhrali kvalifikáciu bez straty bodu.

V reprezentačnom drese hralo aj sedem našich dievčat - Mária Stančeková, Zuzana Páleníková, Emma Jurkovičová, Michaela Vršková, Petra Tardíková Jana Kapinová a Petra Kňažková. Reprezentovali úspešne a spolu nastrieľali 17 gólov (Vršková 5, Tardíková 4, Kňažková 4, Jurkovičová 3, Kapinová 1). "Sme šťastní, že sa opäť podaril slovenskému reprezentačnému výberu nejaký úspech. Naše mladé hráčky postupne dozrievajú nielen vekom ale aj hernou kvalitou. Teória o trpezlivosti prináša úspech, ktorý sa v budúcnosti ešte viac prejaví. Ďakujem všetkým dievčatám zo všetkých kútov Slovenska, od Prešova až po Bratislavu! Boli ste super partiou a dúfam, že v budúcnosti dosiahnete veľké úspechy," povedal asistent trénera reprezentačného výberu Miro Hýlek.

Na decembrovom šampionáte vo švédskom Västerås sa baby v skupine C stretnú so Singapúrom, Holandskom, Austráliou a Talianskom. V skupine D sa predstavia Nemecko, Maďarsko, Japonsko, Estónsko a Kanada.

Povinné jazdy úspešné

Víkend "povinných jázd" je za nami a dopadol podľa očakávania. Dievčatá si v stretnutí proti družstvám zo spodu tabuľky poradili jednoznačným rozdielom. V sobotu zdolali Malacky na ich palubovke vysoko 17:0. Hetriky zaznamenali Petra Tardíková a Petra Kňažková.

Na zápas proti predposlednému Lidu neprišli do našej haly rozhodcovia a tak sa museli obetovať náš Rolo Bluska a hosťujúci Vašo Kolátor za čo im patrí poďakovanie. Súboj však napokon nebol náročný. Hralo sa slušne a prakticky na jednu bránu. To vyústilo do celkového skóre 12:3 v prospech Dračíc. "Na takéto zápasy a ešte k tomu tesne pred odchodom na dôležité reprezentačné podujatie je veľmi náročné motivovať hráčky ku kvalitným a bezchybným výkonom. Úlohu bodovať sme však splnili a to je podstatné," zhodnotil tréner Miro Hýlek.

Muži odohrali len nedeľný zápas doma proti Lidu. Stretnutie s HKL-MJM Petržalka sa odložilo na 25. februára. Hostia nemali dostatočný počet hráčov. Druhý bratislavský tím - ŠK Lido odišlo z našej haly s výpraskom v pomere 14:3.

Počas víkendu opäť na ligu

Sezóna je v plnom prúde a zápasy základnej časti sa pomaly blížia k záveru. Cez víkend odohrajú naše extraligové celky mužov aj žien ďalšie dve kolá. Dievčatá majú povinné jazdy. V sobotu o 14.00 sa predstavia u posledného tímu tabuľky v Malackách, ktoré v doterajšom priebehu súťaže nezískali ani bod. V domácom zápase tretieho kola sme ich doma vyprášili vysoko 20:0. V nedeľu na Jégého privítame druhý a predposledný tím tabuľky ŠK Lido. Ani naše druhé súperky ešte nezískali ani bod a v stretnutí 4. kola sme ich v Slovnafte zdolali jednoznačne 11:1.

Mužský tím by mal mať v podstate takmer totožnú situáciu. V sobotu hrá na Jégého o 20.30 proti HKL-MJM Petržalka, ktorý je síce so ziskom piatich bodov v tabuľke na predposlednom mieste, no je to veľmi nevyspytateľný tím, ktorý v zápasoch práve proti našim chlapcom vždy povolá celú plejádu hokejbalových reprezentantov a tí to hrať vedia. Inak to nebolo ani v úvodnom zápase tretieho kola, v ktorom sme po dramatickom priebehu napokon vyhrali 8:5.

V nedeľu po našich ženách v čase od 18.00 privítajú chlapci rovnakého súpera ako baby – ŠK Lido. Súper našich je na desiatom mieste so ziskom šiestich bodov, čiže by to mala byť rovnako jednoznačná záležitosť. Pre informáciu vo 4. kole sme vyhrali na pôde súpera 12:2.

Máme svoju vitrínu

V domácom stánku na Jégého ulici sa nám podarilo umiestniť výkladnú skriňu našich úspechov o ktoré sa počas šiestich rokov existencie nášho klubu postarali všetky vekové kategórie. V súčasnosti sa v našej vitríne nachádza takmer 40 pohárov a ocenení a to sa v nej nenachádza ešte všetko. Sme patrične hrdí na našich členov a zverencov jednotlivých trénerov, ktorí sa na úkor svojho voľného času venujú našim chlapcom a dievčatám.

Medzi najvzácnejšie poháre patria jednoznačne za tituly majstrov Slovenska v kategórií mužov a žien, no taktiež za úspechy v mládežníckej úrovni. Nech sa nám v budúcom období spoločne darí minimálne tak ako doteraz!

Fanúšikom veľké ĎAKUJEME !

Na súboj proti Trenčínu sme očakávali návštevu fanúšikov hostí, ktorí na naše prekvapenie na zápas napokon neprišli. Atmosfére televízneho prenosu to však vôbec neuškodilo. Domáci „Draci“ a „Dračice“ totiž prišli v hojnom počte a práve vďaka ich vytrvalému povzbudzovaniu sa hráčom hralo výborne! Vedenie klubu vrátane mužského tímu na čele s trénerom Mariánom Granecom vám všetkým ďakuje a teší sa na ďalšie zápasy v perfektnej atmosfére.

Konečne sme zdolali Trenčín!

Televíznu premiéru absolvovali naši muži na výbornú. V dramatickom stretnutí 16. kola VIE Extraligy zdolali 1. FBC Trenčín 6:3, hoci úvod zápasu naznačoval opak. Už v úvodnej minúte sa vicemajster po štandardnej situácií ujal vedenia a našim chlapcom trvalo dlho než sa presadili. Podarilo sa to počas presilovej hry talentovanému mladíkovi Tomášovi Máderovi.

V druhom dejstve zavelil opäť z presilovej hry do útoku Pavlikovič a po ňom zvýšil na 3:1 Krchňák. Keď v úvode tretej tretiny zvyšoval Denis Granec na 4:1, nik ani len nepomyslel, že sa Trenčania ešte dokážu zmobilizovať. Dva rýchle góly však priebeh stretnutia opäť zdramatizovali. Po úspešnom timeoute však chlapci pochopili čo na súpera platí a dvoma gólmi Pavlikoviča a Blusku ušli svojmu súperovi opäť na rozdiel troch gólov, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Po nešťastných prehrách s týmto súperom tak konečne prišla satisfakcia a rovno pred televíznymi kamerami a pred perfektnou kulisou.

Proti Trenčínu v priamom prenose

Po televíznom zázname extraligového zápasu žien sa priameho prenosu na STV 3 dočkajú naši muži. V pondelok 26. januára v našej hale na Jégého o 17.10 privítame vicemajstra 1. FBC Trenčín. Súdiac podľa predošlého televízneho zápasu VŠK FTVŠ - Trenčín, kde si hostia priviezli autobus plný fanúšikov, možno očakávať podobnú udalosť aj v našej hale. Preto vyzývame všetkých členov, fanúšikov, rodičov a priateľov Dragons, aby prišli podporiť našich chlapcov v neľahkom súboji o prvé miesto v tabuľke! Spoločne s hosťujúcimi fanúšikmi vytvorme adekvátnu a korektnú atmosféru k očakávanej kvalite zápasu.

Máme novú „bombardérku“

V extraligových zápasoch proti Tvrdošínu a Prešovu sa predstavili aj naše nové posily zo Serede – Petra Kňažková a Pavlína Berčíková. Zatiaľ čo úlohou Pavlíny je defenzívna činnosť a teda zabrániť nebezpečiu pred našou bránou, úlohou Petry je zaťažovať konto súperových brankáriek. Reprezentačné krídlo to naozaj vie o čom svedčí Kňažkovej bilancia po dvoch odohratých súbojoch. V kanadskom bodovaní zaznamenala šesť bodov za štyri góly a dve asistencie. „Som naozaj rada, že som sa chytila hneď od začiatku. V Dragonse je to trochu iné ako počas tejto sezóny v Seredi, kde sme mali málo hráčiek, veľmi mladých a neskúsených. Ťažko sa hra tvorí keď nemáte s kým. Tu je veľa kvalitných hráčiek, čo síce znamená konkurenciu, no zároveň motiváciu zlepšovať sa a o to práve ide,“ prezradila nová „bombardérka“ nášho klubu.

Zoznam nebezpečných strelkýň sa v Dragonse postupne rozrastá a to je dobre. „Po mnohých zásahoch a odchodoch viacerých kvalitných hráčiek je úspech, že máme viacej strelkýň schopných rozhodnúť zápas. Neuznávam systém jednej „bohyne“, ktorá keď nemá svoj deň, môžete zabaliť celú ofenzívu. Dnes sú tu Bystrická, Vršková, Tardíková, Stredanská, Jankovičová, Kapinová a samozrejme Kňažková, ale postupne sa im snažia vyrovnať aj ostatné dievčatá. Mať kvalitatívne vyrovnaný kolektív je potrebné pre ďalšie napredovanie,“ povedal tréner Miro Hýlek.

"Zbojníčky" cestujú domov na sucho . . .

Zaťažkávaciu skúšku počas zimnej prípravy v podobe dvoch náročných extraligových zápasov zvládli naše dievčatá úspešne. Na domácej palubovke privítali v sobotu Tvrdošín - jediný tím, ktorý nám v domácom prostredí zobral dva body. Na dôležitý zápas sa nedostavili rozhodcovia a tak sa profesionálne zachoval Roland Bluska s Jozefom Berčíkom, ktorí spomínaný duel spoľahlivo odpískali. Úvod sa Dračiciam vydaril podľa predstáv. Už v piatej minúte otvorila skóre naša nová posila Peťa Kňažková. Z pohľadu gólov, to bolo až do piatej minúty záverečnej tretiny všetko. Súperky úspešne bránili, odolávali strelám našich dievčat a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Najväčším nebezpečenstvom bola výborne hrajúca Denisa Ferenčíková, no v našej bránke stála vynikajúca gólmanka Mária Stančeková.

Tvrdošínu napokon jedna z kontier vyšla a začínalo sa od znova. S tým nesúhlasila čerstvo uzdravená Peťa Tardíková, ktorá zvýšila na 2:1. Tvrdošín opäť z protiútoku vyrovnal a tak museli dievčatá trpezlivo búšiť do súpera ďalej. Vyšlo to! V čase 59.38 sa pred bránou dostala k lopte Daša Kalmárová a so šťastím strelila víťazný gól. Baby si však za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili.

Proti Prešovu to na druhý deň už bola iná káva. Úvodné a rýchlo zatlčené dva klince do súperovej rakvy buchla opäť naša čerstvá posila Petra Kňažková a po jej prihrávke v závere prvej tretiny zvýšila Miška Vršková na 3:0. V druhej časti hry sme čakali na gól viac ako štrnásť minút, no strelila ho Zuzana Stredanská. Po nej sa znovu presadila Vršková - 5:0. Do tretej tretiny hral Dragons na tri formácie, čo sa napokon pozitívne prejavilo na skóre. Tri góly ešte strelila Vršková, dva Tardíková a po jednom Szabóová s Kňažkovou. "Súperi videli len skutočnosť, že sme sa posilnili o dve reprezentantky Kňažkovú s Berčíkovou, no že nám nehrali Jankovičová, Bystrická a Kolesárová, že Tardíková so Stredanskou, ktorá nehrala od začiatku zápasu, nastúpili po mesiaci bez tréningu a po antibiotikách rovno na zápas, na to už akosi pozabudli. Okrem iného sme po druhom týždni každodennej kondičnej prípravy a naša zostava bola v úplne novom zložení. Na všetky tieto skutočnosti zahrali dievčatá výborne! Dôležité je víťazstvo a plný bodový zisk a nie strelecké hody. Napokon súhra nového zloženia sa prejavila už v druhom "ostrom" zápase proti Prešovu, ktorému sme naložili dvanásť kúskov. Na Východniarkach však bolo sympatické, že nepraktizovali do hry často používaný slengový výraz "prešovský betón", čo sa o kazení hry zo strany Tvrdošína nedalo povedať. Žiaľ, vždy je ľahšie hru kaziť ako tvoriť a na to sme si už zvykli," zhodnotil tréner Miro Hýlek.

Prídu k nám "zbojníci"

Do Bratislavy počas nasledujúceho víkendu zavítajú dva "zbojnícke" tímy ženskej Extraligy, ktoré nám v októbri minulého roku uchmatli jediné tri body z doterajšieho priebehu súťaže. Zajtra privítame na Jégého Tvrdošín, ktorý je momentálne na piatom mieste tabuľky. Náš vzájomný zápas na pôde súpera vyhrali na menšom ihrisku Oravčanky 5:3, hoci sme boli viac ako päťdesiat minút lepším družstvom. Žiaľ, vlastnými chybami, zbytočnými vylúčeniami v závere stretnutia a nepremieňaním vyložených gólových príležitostí sme prišli o body. Zajtra o 13.30 hod sa baby pokúsia súperkám vrátiť požičané.

V nedeľu už o 9.30 ráno privítame ďalšieho nováčika Horse Power Prešov. Aj s týmto súperom sme rovnako počas jediného víkendu po remíze 4:4 stratili spomínaný tretí bod. V súčasnosti už nie je prešovský tím v takej forme ako na začiatku súťaže. Prišli prehry a "silné kone" sú momentálne v tabuľke na siedmom mieste s 11 bodmi a budú spolu s Nitrou a Trenčínom tuho bojovať o účasť v play off. Veríme, že im naše dievčatá nepomôžu ku kľudnému spánku a že im bodovú stratu rovnako oplatia!

Nominácia do Slovinska už známa

Reprezentačné trénerské trio Ježek - Hýlek - Berčík nominovalo definitívnu zostavu na blížiacu sa kvalifikáciu žien o postup do B-kategórie MS, ktoré sa uskutočnia v decembri vo Švédsku. Kvalifikačného turnaja v slovinskej Idrii (4. - 8. februára) sa zúčastní celkom osem tímov rozdelených do dvoch skupín. V skupine A sa stretnú Taliansko, Estónsko, Rakúsko a Gruzínsko. Naše dievčatá sa v B-skupine postupne stretnú s domácimi Slovinkami, Španielskom a Ukrajinou. Na decembrové majstrovstvá sveta postúpia tri tímy, no cieľom našich dievčat je finále. Z majstrovského Dragonsu sa v reprezentačnom drese predstaví celkom sedem hráčiek: Mária Stančeková, Zuzana Páleníková, Emma Jurkovičová, Michaela Vršková, Petra Tardíková Jana Kapinová a čerstvá posila útočných radov Petra Kňažková. Medzi náhradníčkami ešte figurujú Nina Kodhajová a Veronika Jankovičová.

Nominácia Slovenska:

Brankárky:

Mária STANČEKOVÁ (FBC Dragons), Mária LIHOSITHOVÁ (DFA Nitra)

Obrankyne:

Daniela GRÉČOVÁ (Juventa Žilina), Zuzana PÁLENÍKOVÁ (FBC Dragons), Miroslava KADUČÁKOVÁ (Juventa Žilina), Emma JURKOVIČOVÁ (FBC Dragons), Michaela KRIVULČÍKOVÁ (Juventa Žilina), Dominika ŠTEFÁNIKOVÁ (Horse Prešov), Jana BERGOVÁ (Horse Prešov)

Útočníčky:

Petra KŇAŽKOVÁ (FBC Dragons), Lucia KOŠTURIAKOVÁ (Děkanka – CZ), Jana KAPINOVÁ (FBC Dragons), Iva GAJDOŠOVÁ (Juventa Žilina), Denisa FERENČÍKOVÁ (FbK Tvrdošín), Michaela VRŠKOVÁ (FBC Dragons), Petra PAVLOVIČOVÁ (Juventa Žilina), Petra TARDÍKOVÁ (FBC Dragons), Klaudia PETROVSKÁ (1. FBC Trenčín), Barbora BOHÁČOVÁ (Horse Prešov), Romana JANEGOVÁ (DFA Nitra)

Náhradníčky:

Brána: Katarína SZABÓOVÁ (VŠK FTVŠ), obrana: Hanka KORČEKOVÁ (1. FBC Trenčín), Veronika TURČÁKOVÁ (FbK Tvrdošín), Simona MEŠŤÁNKOVÁ (Pruské), Nina KODHAJOVÁ (FBC Dragons), útok: Monika TRNKOVÁ (DFA Nitra), Barbora KOCIANOVÁ (VŠK FTVŠ), Ivana ZIGOVÁ (VŠK FTVŠ), Veronika JANKOVIČOVÁ (FBC Dragons), Katarína BEHANCOVÁ (Pruské)

Dragons má nové posily!

V závere prestupového obdobia nelenili ani funkcionári Dragonsu. Ženský extraligový tím získal do svojho kádra dve posily z konkurenčnej Serede, ktorá má v tejto sezóne výrazne oslabený káder a teda aj malé ambície na postup do play off. Dres Dragonsu budú do 30. júna 2009 obliekať reprezentantky Slovenska Petra Kňažková a Pavlína Berčíková.

"Z príchodu nových posíl som veľmi rád. V tíme tak opäť stúpne konkurencia, ktorá je pre zvýšenie kvality nevyhnutná. Prichádzajú k nám skúsené hráčky, ktoré budú v ďalšom priebehu sezóny pre náš tím užitočné," skonštatoval tréner Miro Hýlek. Dievčatá sa do prípravy zapoja v pondelok 5. januára 2009.

Televíze derby vyhrali naše baby

Dohrávaným stretnutím 14. kola ženskej VIE Extraigy ukončili naše dievčatá svoje zápolenia v tomto kalendárnom roku. Derby s FTVŠ bolo špecifické skutočnosťou, že po prvý raz v histórií sa na televíznej obrazovke STV 3 objavil záznam ženskej Extraligy. Trochu rozpačitý úvod z oboch strán, možno pripísať práve spomínanej udalosti. Naše dievčatá však podľa očakávania otvorili skóre zápasu. V desiatej minúue strelila gól Miška Vršková. O necelé dve minúty vyrovnala Zigová. Rýchlu odpoveď a mierny náskok pred odchodom do šatní zabezpečila obrankyňa Zuzka Páleníková.

V druhej časti hry vyrovnala Marošová, no to bolo z hľadiska gólov zo strany domácich všetko. Do prestávky v drese Dračíc postupne skórovali Kolesárová, Kalmárová a Tardíková. Na bezpečných 2:6 zvýšila Anka Kolesárová a tak dostali príležitosť pred televíznymi kamerami aj baby z tretej päťky. Siedmy gól ešte zaklincovala Vršková a tak sa zrodilo nie úplne bezproblémové, no jednoznačné víťazstvo. "Prítomnosť televíznych kamier zanechala stopy na psychike niektorých hráčiek z oboch tímov. V našom drese mala zjavné problémy Petra Gešová, no tím ako celok zabral a zabezpečil si tak potrebné dva body do tabuľky. Som rád, že je pred nami zimná prestávka. Dúfam, že dievčatá prídu na iné myšlienky a načerpajú sily do ďalších náročných zápolení," zhodnotil tréner Miro Hýlek.

Majstrami sveta Fíni

Zo svetového šampionátu mužov, ktorého dejstvo sa odohrávalo počas minulého týždňa v Ostrave a Prahe si zlato odnášajú reprezentanti Fínska. Po nervy drásajúcom priebehu, keď Suomi viedli už 4:0 sa Švédom podarilo uhrať konečnú remízu 6:6. V predĺžení boli šťastnejší Fíni a tak sa tešili zo zlatých medajlí.

V stretnutí o bronz sa stretli domáci Česi proti Švajčiarom. Dlhodobo vyrovnaný priebeh s malým náskokom pre hostí napokon takmer vyznel pre Čechov, ktorí otočili z nepriaznivých 1:3 na 4:3. Švajčiari však stihli dve minúty pred koncom vyrovnať a posunuli tak zápas do predĺženia. Jediná minúta od konca predĺženia delila súperov od samostatných nájazdov. Rozhodujúci gól na smolu domácich strelili Švajčiari a získali tak bronz.

Dočasne na čele tabuľky

Po predohrávanom stretnutí 13. kola ženskej VIE Extraligy sa po víťazstve 5:3 nad bratislavským VŠK FTVŠ UK Dračice vyhupli na čelo tabuľky. Zápas ako každý iný, len s malým rozdielom. Vedenia sa ujali naše súperky, čo nebýva zvykom. Napriek tomu dievčatá v rozpätí troch minút otočili na 4:1. Zo štyroch gólov vsietila hetrik strelecky disponovaná Tardíková. K nej sa pridala Vršková.

Pohodový náskok už v devätnástej sekunde druhej tretiny umocnila Stredanská, čo dievčatá v neskoršom priebehu akosi uspokojilo. V záverečnej časti hry baby inkasovali dva góly a tak sa tešili z chudobného víťazstva 5:3. "Víťazstvo a zisk dvoch bodov ma teší, horšie to bolo s predvedenou hrou. Boli momenty kedy sme boli výrazne lepším tímom, no nedokázali sme premieňať stopercentné gólové príležitosti. Je to derby a obzvlášť preto, že s postupom času v tíme súpera hrávajú prakticky len naše bývalé hráčky. Dobre zachytala Katarína Szabóová, ktorá sa chcela pred bývalými spoluhráčkami vytiahnuť," skonštatoval tréner Miro Hýlek.

Posledný zápas pred koncom roka čaká Dračice v sobotu 20. decembra o 15.30 hod v odvetnom derby zápase práve s VŠK FTVŠ na ich pôde. Tento zápas bude zo záznamu o deň neskôr vysielať aj STV 3. Urobme babám domácu atmosféru a zaujmime dobrou návštevou televíznych divákov. Prídite nás povzbudiť!

Na Bratislava Marathone aj naše dievčatá

Extraligovú pauzu pred finálovými súbojmi využilo niekoľko našich dievčat účasťou na štvrtom ročníku BRATISLAVA MARATHON, ktorý sa uskutočnil počas víkendu. Do súťaže sa baby zapojili v nedeľu. Emma Jurkovičová, Sabina Menczerová, Nikola Domonkosová doprevázdané Tomášom Máderom sa vydali na súboj medzi korčuliarov.

Na štafetový beh sa postupne vydali Simona Galková, Michaela Vršková, Denisa Antolíková a o záverečný finiš sa postarala Petra Tardíková, ktorú si po nešťastnom páde na zadok v cieli doberal moderátor Slavo Jurko. Napriek upršanému počasiu patrí všetkým zúčastneným vďaka aj za zviditeľnenie klubu na verejnosti!

Vo svojej skupine "A" sa dievčatá postupne stretnú s TJ Sokol Královské Vinohrady, FBC Liberec, TJ JM Chodov a FBŠ Bohemians Praha.

Športový klub Dragons Ružinov Bratislava vznikol v roku 2003. Názov „Dragons“ znie v preklade ako „Draci“. Spomínaný názov vyjadruje silu a dynamičnosť športu, ktorý má veľkú budúcnosť. Klub tvorí v súčasnosti päť oddielov, ktoré združujú celkom 160 hráčov a hráčiek.

Náš klub sa ako prvý na Slovensku môže pýšiť historicky prvým oficiálnym dievčenským tímom. Naším cieľom je vychovať vlastných odchovancov od najmladších kategórií po seniorov, ktorí by v budúcnosti, tak ako dnes, tvorili základ reprezentačných výberov. V súčasnosti máme v klube 25 reprezentantov/-tiek. Florbal je nový druh životného štýlu mládeže. Náš klub má prioritu prvého silného klubu s viacerými oddielmi a perspektívou do budúcnosti podľa vzoru českých kolegov, s ktorými máme kvalitnú spoluprácu.

Seniorský tím je účastníkom najvyššej slovenskej súťaže Victory Sport Extraligy. Pred štyrmi rokmi sme získali strieborné medaily. V sezóne 2003/04 sme obsadili 4. miesto. V ďalších dvoch sezónach opäť striebro. V aktuálnom ročníku sme sa stali majstrami Slovenska! V našom družstve máme dvoch legionárov z Fínska a Dánska, teda z kolísky florbalu. V minulosti u nás pôsobil aj švédsky brankár Peter Svedberg. Naše dievčatá získali v kategórii do 15 rokov na historicky prvých majstrovstvách Slovenska bronzové medaily.
Dievčatá do 19 rokov sa v sezóne 2004/05 stali majsterkami Slovenska, čo potvrdili po ročnej pauze aj v sezóne 2006/2007.

Ženský tím hrá najvyššiu slovenskú súťaž - CARAT Extraligu a stal sa historicky prvým majstrom Slovenska v ženskej kategórii. V aktuálnom ročníku sme obsadili pozíciu vicemajstra.

Home | na začiatok
 
Webdesign & webhosting by C&C Tech, s.r.o.